Увійти

Реабілітаційний Ігровий Центр

Інформація для фахівців


Добре відомо, що відновлення рухових функцій залежить від пластичності нервової системи, яку стимулює багаторазове повторення необхідних рухів, інтенсивність тренувань та позитивна мотивація до тренувань.

Зацікавити дитину в процесі реабілітації, мотивувати її до активного включення в процес фізичної реабілітації допомагають спеціально розроблені реабілітаційні комп’ютерні ігри. Виконуючи певну рухову дію пацієнт одночасно грає у цікаву комп’ютерну гру.

Реабілітаційний ігровий центр Міжнародної клініки відновного лікування пропонує два комплекси віртуальної ігрової реабілітації:
  • - тренування рівноваги та крокових рухів (танцювальний килимок)
  • - удосконалення точності та швидкості рухів руки (сенсор руху Kinect).

Ці реабілітаційні ігри можуть застосовуватися як в умовах лікувального закладу, так і вдома. Вони не потребують дороговартісного обладнання, а комп’ютер з доступом в Інтернет є у більшості сімей.

Важливо, що всі реабілітаційні ігри мають можливість індивідуального налаштування параметрів складності для кожного пацієнта у відповідності до його рівня моторного розвитку. Адже ігрове тренування може бути ефективним лише при адекватній складності завдань.


Тренування рівноваги та крокових рухів


Для тренування рівноваги та крокових рухів розроблено реабілітаційні ігри, які керуються через танцювальний мат.

Танцювальний мат (Dance Mat) – це ігровий контролер у вигляді килимка, розділеного на 9 секторів зі сенсором дотику у кожному з них. Для керування грою необхідно наступати ногою на відповідний сектор. Килимок можна вільно придбати в інтернет магазинах комп’ютерних ігор.

Для тренування крокових рухів та рівноваги Реабілітаційний ігровий центр пропонує наступні ігри: Злови метелика, Щасливий фермер та Щасливий фермер 4, Прості фігури, Транспорт та Транспорт 2, Світ тварин, Світ тварин 2 та Світ тварин 3.

Ці ігри розроблені спеціально для пацієнтів з руховими порушення та допомагають удосконалити крокові рухи, рівновагу, швидкість рухової реакції та когнітивні здібності. Оптимально підібрати параметри складності ігор допоможуть Вам, наші фахівці комп’ютерної ігротерапії.

Серед ігор є також діагностичні гра «Степ Тест» яка дозволяє визначати швидкість реакції та виконання крокових рухів кожною ногою.


Удосконалення точності та швидкості рухів руки


Для тренування точності та швидкості рухів рукою розроблено ігри, які керуються за допомогою сенсора Kinect. Сенсор Kinect, це новітній ігровий контролер, який відслідковує рухи тіла та кінцівок людини шляхом аналізу відео. Він розроблений компанією Microsoft і використовується в ігрових приставках Xbox 360. Його також можна вільно придбати.

Розроблені нами ігри Володар м’ячів, Світ тварин, Транспорт 1, Транспорт 2, Яблуневий сад керуються рухами руки. Ці ігри перед початком тренувань передбачають індивідуальне калібрування діапазону рухів, відповідно до об’єму рухів рукою та також налаштування складності гри.

Заняття для удосконалення точності та швидкості рухів руки особливо корисні для пацієнтів з геміпаретичним типом ураження.


Дистанційний моніторинг


Фахівець може здійснювати дистанційний контроль за процесом тренування та надавати рекомендації пацієнту.

Всі дані про кожну ігрову сесію записуються на сервер і відображаються у вигляді інтерактивних графіків. Для доступу до цих даних необхідно ввійти на веб сторінку Реабілітаційного ігрового центру під своїм іменем та паролем.

Фахівці ігрового центру можуть надавати дистанційні консультації пацієнтам за допомогою Скайпу.


Ми продовжуємо працюємо над створенням нових та удосконаленням існуючих ігор.


Менеджер реабілітаційних ігор. Завантажити інструкцію з використання.